26.4. (utorak) od 9 do 12 sati održat će se event pod nazivom Kako pokrenuti i uspješno voditi vlastiti OPG? u prostoru BIRD Incubatora (Petračićeva 4, Zagreb – zgrada Fabrike Plus).

Sve više ljudi u Hrvatskoj otvara svoje poljoprivredno gospodarstvo.

OPG predstavlja strateški važan organizacijski oblik poljoprivrednog gospodarstva u Hrvatskoj te je kao takav namijenjen samo fizičkim osobama. Pritom fizička osoba ima mogućnost odabira obavljanja gospodarske djelatnosti poljoprivrede kao glavne ili kao sporedne, odnosno mogućnost odabira zanimanja poljoprivrednika kao glavnog ili dodatnog.

No, mnogi nisu sigurni koji su točni koraci kod otvaranja OPG-a, što im je sve potrebno kako bi pokrenuli OPG i stvorili od toga profitabilan biznis – bilo samom prodajom voća/povrća ili preradom hrane; koje sve djelatnosti mogu obavljati u okviru OPG-a ili SOPG-a te postoje li natječaji iz EU fondova na koje je moguće prijaviti se. Također, često ljudi nisu upoznati ni s pravnim, a ni s računovodstvenim pogledom na poljoprivredno gospodarstvo.

O svemu ovome, bit će riječi na eventu.

U nastavku pročitajte točan program i cijene.

Kako pokrenuti i uspješno voditi vlastiti OPG?

No comment

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.